Гидравлик өргөх хоолой эргүүлэх гагнуурын байрлалжуулагч, 2 тонн, 3 эрүүтэй чактай
✧ Танилцуулга
Гидравлик өргөгч хоолой эргүүлэх гагнуурын байршуулагч нь гагнуурын ажилд хоолой эсвэл цилиндр хэлбэртэй ажлын хэсгүүдийг байрлуулж, эргүүлэхэд ашигладаг тусгай төхөөрөмж юм. Энэ нь хоолойг өргөж, дэмжих гидравлик өргөх механизм, мөн гагнуурын процессын явцад хяналттай эргэлт хийх эргэх чадварыг агуулдаг.
Гидравлик өргөх хоолой эргүүлэх гагнуурын байршуулагчийн зарим гол онцлог, шинж чанаруудыг энд оруулав.
- Гидравлик өргөх механизм: Байршуулагч нь хоолойг өргөж, дэмжих өргөх хүчийг өгдөг гидравлик цилиндр эсвэл гидравлик домкратаар тоноглогдсон. Гидравлик систем нь хоолойн өндрийг нарийн хянах, тохируулах боломжийг олгодог.
- Хоолойн хавчаарын систем: Байршуулалт нь ихэвчлэн гагнуурын явцад хоолойг байранд нь найдвартай барьдаг хавчаарын системтэй байдаг. Энэ нь тогтвортой байдлыг хангаж, эргэлтийн явцад хөдөлгөөн эсвэл гулсахаас сэргийлдэг.
- Эргүүлэх чадвар: Байршуулалт нь хоолойн эргэлтийг хянах боломжийг олгодог бөгөөд гагнуурын янз бүрийн байрлал болон өнцгүүдэд хялбархан хандах боломжийг олгодог. Эргэлтийн хурд болон чиглэлийг гагнуурын шаардлагад үндэслэн тохируулж болно.
- Тохируулж болох байрлал: Байршуулалт нь ихэвчлэн хазайлт, өндөр, эргэлтийн тэнхлэгийн зэрэгцүүлэлт зэрэг тохируулж болох функцуудтай байдаг. Эдгээр тохируулга нь хоолойг нарийн байрлуулах боломжийг олгож, бүх талаас гагнуурын оновчтой хандалтыг баталгаажуулдаг.
- Хяналтын систем: Байршуулалт нь операторуудад гидравлик өргөлт, эргэлтийн хурд болон бусад параметрүүдийг тохируулах боломжийг олгодог хяналтын системтэй байж болно. Энэ нь гагнуурын процессыг нарийн хянах боломжийг олгодог.
Гидравлик өргөгч хоолой эргүүлэх гагнуурын байрлалжуулагчийг газрын тос, байгалийн хий, дамжуулах хоолойн барилга байгууламж, үйлдвэрлэл зэрэг салбарт түгээмэл ашигладаг. Эдгээрийг дамжуулах хоолой, даралтат сав, хадгалах сав зэрэг том диаметртэй хоолой эсвэл цилиндр хэлбэртэй ажлын хэсгүүдийг гагнах зориулалттай тусгайлан бүтээсэн.
Эдгээр байрлуулагч нь тогтвортой тулгуур, хяналттай эргэлт, ажлын хэсгийн бүх талд хялбархан нэвтрэх боломжийг олгосноор гагнуурын ажиллагааны үр ашиг, аюулгүй байдлыг сайжруулдаг. Гидравлик өргөх механизм нь нарийн байрлал, өндрийг тохируулах боломжийг олгодог бол эргэлтийн чадвар нь гагнуурчдад тогтвортой, өндөр чанартай гагнуур хийх боломжийг олгодог.
✧ Үндсэн үзүүлэлт
| Загвар | EHVPE-20 |
| Эргэлтийн хүчин чадал | Хамгийн ихдээ 2000кг |
| Хүснэгтийн диаметр | 1000 мм |
| Өргөх арга | Гидравлик цилиндр |
| Өргөх цилиндр | Нэг цилиндр |
| Өргөх төвийн цохилт | 600~1470 мм |
| Эргэлтийн арга | Мотортой 1.5 кВт |
| Хазайлтын зам | Гидравлик цилиндр |
| Хазайсан цилиндр | Нэг цилиндр |
| Хазайлтын өнцөг | 0~90° |
| Хяналтын арга | Алсын удирдлага |
| Хөл солих | Тийм |
| Хүчдэл | 380V±10% 50Hz 3 фаз |
| Хяналтын систем | Алсын удирдлагатай 8м кабель |
| Өнгө | Захиалгат |
| Баталгаат хугацаа | Нэг жил |
| Сонголтууд | Гагнуурын патроны |
✧ Сэлбэг хэрэгслийн брэнд
Олон улсын бизнесийн хувьд Weldsuccess нь гагнуурын роторын эд ангийг удаан хугацаанд ашиглахын тулд бүх алдартай сэлбэг хэрэгслийн брэндийг ашигладаг. Хэдэн жилийн дараа эвдэрсэн сэлбэг хэрэгслийг ч гэсэн эцсийн хэрэглэгч орон нутгийн зах зээл дээр сэлбэг хэрэгслийг хялбархан сольж болно.
1. Давтамжийн тохируулагч нь Damfoss брэндийнх.
2.Мотор нь Invertek эсвэл ABB брэндийнх.
3. Цахилгаан элементүүд нь Schneider брэнд юм.
✧ Хяналтын систем
1.Ердийн үед гар удирдлагатай хайрцаг болон хөлийн унтраалгатай гагнуурын байрлал тогтоогч.
2. Нэг гартай хайрцагтай тул ажилчин урагш эргүүлэх, ухрах эргүүлэх, яаралтай зогсоох функцийг хянах, мөн эргэлтийн хурдны дэлгэц болон цахилгаан гэрэлтэй байх боломжтой.
3. Гагнуурын бүх байрлуулагч цахилгаан шүүгээг Weldsuccess Ltd өөрөө хийсэн. Үндсэн цахилгаан элементүүдийг бүгдийг нь Schneider үйлдвэрлэдэг.
4. Заримдаа бид гагнуурын байрлалыг PLC удирдлагатай болон RV хурдны хайрцгаар хийсэн бөгөөд үүнийг роботтой хамт ажиллуулж болно.
✧ Үйлдвэрлэлийн явц
WELDSUCCESS үйлдвэрлэгчийн хувьд бид анхны ган хавтангаар хийсэн гагнуурын эргэлтийн машинуудыг зүсэх, гагнах, механик боловсруулалт хийх, нүх өрөмдөх, угсрах, будах болон эцсийн туршилт хийх замаар үйлдвэрлэдэг.
Ингэснээр бид ISO 9001:2015 чанарын удирдлагын системийн дагуу үйлдвэрлэлийн бүх үйл явцыг хянаж, үйлчлүүлэгчиддээ өндөр чанартай бүтээгдэхүүн хүлээн авахыг баталгаажуулна.
✧ Өмнөх төслүүд










